you're offline
Wróć

Przygotuj się z nami do sezonu rowerowego!

Od 05/06 do 29/06
kolbaskowo-czas_na_rower-01062021-390.jpg
Czerwiec czas na rowerowe wyprawy. Warto się do nich odpowiednio przygotować, by w trakcie przejażdżki cieszyć się widokami i nie martwić o usterki. Zapraszamy wszystkich miłośników wypraw na dwóch kółkach do udziału w akcji „Czas na rower”.

WYSTAWA ZABYTKOWYCH ROWERÓW

Od 14 do 26 czerwca nie lada gratka czeka na miłośników historii! W pasażu galerii handlowej odbędzie się wystawa zabytkowych rowerów. Odwiedzający galerię handlową będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

ROWEROWE CIEKAWOSTKI I PROPOZYCJE TRAS

Od 5 do 19 czerwca w pasażu centrum handlowego będzie dostępna wystawa infografik, a na niej mnóstwo ciekawostek i praktycznych porad związanych z turystyką rowerową. Będzie można dowiedzieć się, m.in. jak przygotować rower do jazdy, jakie są rodzaje rowerów, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu oraz jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Coś dla siebie znajdą również poszukujący pomysłów na rowerowe wycieczki w okolicach. Na specjalnych planszach będzie można znaleźć propozycje ciekawych tras opracowanych we współpracy z serwisem internetowym traseo.pl.

FILMY PORADNIKOWE

Wiedzę zdobytą na wystawie w pasażu galerii handlowej będzie można uzupełnić, oglądając filmy poradnikowe dostępne na profilu galerii w serwisie Facebook https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanKolbaskowo.
Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą przydatne akcesoria rowerowe. Aby zdobyć jedną z nich, wystarczy pod konkursowym postem na profilu centrum handlowego dodać swoje zdjęcie z rowerowej wycieczki. Jury wybierze spośród nich trzy, które zostaną nagrodzone.

BEZPŁATNY SERWIS ROWEROWY

Nie każdą naprawę roweru możemy przeprowadzić samodzielnie. Dlatego 12 czerwca w godzinach od 11:00 do 18:00 będzie działał bezpłatny serwis rowerowy. Dostępni na miejscu specjaliści dokonają regulacji przerzutek i hamulców, nasmarują napęd, czy zredukują luzy w układach rowerowych.

Serdecznie zapraszamy!
Share