you're offline
Wróć

Przedłużamy wystawę zabytkowych rowerów

Od 24/06 do 31/07
kolbaskowo-czas_na_rower-25062021-390.jpg
Cieszymy się, że wystawa zabytkowych rowerów cieszy się tak dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami naszych gości!  Dlatego przedłużamy ją do soboty 3 lipca!

Jeszcze przez ponad tydzień odwiedzający galerię handlową będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

Wystawie dawnych rowerów towarzyszy ekspozycja infografik, na której można poznać wiele ciekawostek i praktycznych porad związanych z turystyką rowerową. Będzie można dowiedzieć się, m.in. jak przygotować rower do jazdy, jakie są rodzaje rowerów, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu oraz jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Coś dla siebie znajdą również poszukujący pomysłów na rowerowe wycieczki w okolicach. Na specjalnych planszach będzie można znaleźć propozycje ciekawych tras opracowanych we współpracy z serwisem internetowym traseo.pl.

Serdecznie zapraszamy!
Share