you're offline
Wróć

Akademia małych naukowców zaprasza!

Od 18/09 do 30/09
kolbaskowo-akademia_rodziny_treflikow-08092021-390.jpg
Z okazji nowego roku szkolnego przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji! W sobotę 18 września od godziny 11:00 do 18:00 zapraszamy do Akademii Małych Naukowców. Czekają pokazy i warsztaty naukowe, odwiedziny bajkowego Treflika i zabawa w konstruktorów miast. Dodatkowo od 18 września do 2 października będzie można oglądać wystawę pełną fascynujących naukowych ciekawostek. Wstęp wolny.

NAUKOWE POKAZY  

Podczas warsztatów pod okiem doświadczonych animatorów mali uczestnicy wykonają doświadczania z dziedziny fizyki i chemii, które pozwolą im zrozumieć najważniejsze pojęcia i przekonać się, co dzieje się, gdy połączy się ze sobą różne substancje. Dzieci dowiedzą się między innymi, jak wypełnić balon bez użycia płuc, a następnie z produktów i substancji dostępnych w niemal każdej kuchni wykonają chemiczny wulkan i odtworzą zjawisko erupcji. Mali naukowcy poznają także pojęcie poziomu pH i sprawdzą, czy substancje obecne w domu są kwasami czy zasadami. Dzieci dowiedzą się także, jak w prosty sposób zrobić domowy wskaźnik odczynu pH.

BUDOWLE Z CEGŁY I DREWNA W STREFIE MAŁYCH KONSTUKTORÓW

Po solidnej dawce nauki dzieci będą mogły wcielić się w konstruktorów miast. W specjalnej strefie zaaranżowanej obok stanowisk z pokazami chemicznymi i fizycznymi będzie można stworzyć różne budowle obecne w mieście i poza nim za pomocą klocków z cegieł i drewna. Do dyspozycji dzieci będzie mnóstwo miniaturowych cegiełek oraz elementy dekoracyjne, podstawki i naklejki. Taka wspólna zabawa w projektowanie i budowanie rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną i uczy abstrakcyjnego myślenia.

WYSTAWA CIEKAWOSTEK NAUKOWYCH

Wiedzę zdobytą podczas zajęć pomoże utrwalić wystawa infografik, które w przejrzysty i zrozumiały sposób zilustrują zagadnienia z różnych dziedzin. Zwiedzający wystawę dowiedzą się między innymi tego, kto i kiedy wysłał pierwszego e-maila, jaka jest najdłuższa nazwa miasta w Europie, czy czekoladowe ciastka mają więcej energii niż dynamit, kto zaprojektował flagę Stanów Zjednoczonych, a także, jakie były kulisy powstania słynnej marki Lamborghini.

Wystawa będzie dostępna w pasażu galerii handlowej przez od 18 września do 2 października.

ZABAWY I PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA Z TREFLIKIEM

Ta sympatyczna bajkowa postać o godz. 12.00, 14.00, 16.00 i 17.00 będzie bawić się z dziećmi, pozować do zdjęć oraz rozdawać drobne upominki.

Udział we wszystkich zajęciach i atrakcjach jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy!